середа, 24 жовтня 2018 р.

Внутрішні води Африки



Тема:  Води суходолу Африки. Використання водних ресурсів. Практична робота 3 « Позначення на контурній карті назв основних географічних об’єктів Африки»
  Мета: Сприяти формуванню цілісної системи знань про особливості внутрішніх вод Африки; з’ясувати особливості впливу географічного положення, клімату на формування вод суходолу материка; розвивати вміння працювати з картами атласу та підручником, аналізувати закономірності розміщення вод суходолу, аргументувати свою відповідь, вміння працювати в групі; виховувати уважність, допитливість і ціннісне ставлення до природи
  Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
  Обладнання: підручник, атлас, фізична карта Африки, контурні карти, презентація., ТЗН

Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності
  Африканське прислів’я говорить «Вода дорожча за борошно». Це показує ставлення місцевих жителів до води, як до найбільшого багатства. На значних площах Африки води справді мало. Проте не скрізь на материку її бракує. Подекуди води навіть забагато. Нерівномірність поширення водойм в Африці повязана з кліматом.
Африка — найжаркіший материк, та попри це тут протікає найдовша річка світу в найбільшій пустелі світу. Серед пустелі тут є велике безстічне неочікувано малосолоне озеро. Друге за глибиною озеро світу теж в Африці. Ще багато гідрологічних рекордів та загадок належить саме цьому материку. (слайди 2-5 гідрологічні рекорди Африки)

понеділок, 15 жовтня 2018 р.

Правила відліку географічної широти і довготи


Урок  8                                                  Дата                                                        Географія 6

Тема: Правила відліку географічної широти і довготи. Географічні координати свого населеного пункту.
Мета:Узагальнити й систематизувати знання з визначення географічних координат; сприяти розвитку логічного мислення, розвивати пізнавальний інтерес, вміння і навички роботи в групі, здібності до аналізу, самостійності в пошуку необхідної інформації; реалізувати аспекти естетичного, патріотичного виховання, взаємодопомогу.
Тип уроку: закріплення знань
Форма проведення: урок-змагання
Обладнання: Фізична карта світу, фізична карта України, фізичні карти Чернігівської області, атласи, глобус, контурні карти, підручники, роздатковий матеріал, мультимедійна презентація, технічні засоби навчання, кольорові олівці.

Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Давньокитайська мудрість твердить:
Скажи мені – і я забуду.
Покажи мені – і я запам’ятаю.
Дай мені діяти самому – і я навчуся.(слайд 1)
Тож сьогодні на уроці ми з вами будемо діяти, щоб краще навчитися, запам’ятати і не забути.
Навчатися ми будемо працюючи в групах. Нагадайте мені основні правила роботи в групі: прислухайся, допомагай, підтримуй.
Тож у нас є дві групи: І- Паралелі, ІІ – Меридіани. Розпочнемо наше змагання.

субота, 2 червня 2018 р.

Інтерактивні методи



ЧЕРНІГІВСЬКИЙ  ОБЛАСНИЙ  ІНСТИТУТ  ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ  ПЕДАГОГІЧНОЇ  ОСВІТИ
 імені  К. Д. Ушинського



ВИПУСКНА ТВОРЧА РОБОТА
Слухача курсів підвищення кваліфікації учителів географії, біології  та природознавства
на тему:
«Застосування інтерактивних методів навчання на уроках природничих дисциплін»


Роботу виконала
Мінченко Тетяна Миколаївна
учитель географії, біології
 та природознавства
Новоборовицького НВК
Сновського р-ну






Термін навчання з 14.05.2018 р. по 25. 05. 2018 р.
Чернігів 2018 р.





Зміст

Вступ.
І. Інтерактивне навчання
1. Поняття про інтерактивне навчання
2. Вибір методів навчання
ІІ. Інтерактивні методи
1. Поняття про інтерактивний метод
2. Види інтерактивних методів:
а). Групові інтерактивні методи.
б). Фронтальні інтерактивні методи.
3. Вимоги до впровадження інтерактивних методів.
Висновки
Література.
Додатки


























Не так важливо вчити дітей, як важливостворювати ситуацію,
у якій  дитина просто не може не вчитись і робити це із задоволенням.
К. Роджерс

Вступ    
Зміни в сучасному житті вимагають і змін мети та призначення сучасної освіти. Знижується функціональна значущість традиційної  організації навчання, передача «готових» знань від учителя до учня перестає бути основним завданням навчального процесу